ATSO - ÜYE BİLGİLENDİRME 30.09.2021

 Değerli üyemiz,
 
   4. Eylül 2021 tarihli bilgilendirme yazımızda,  Müteahhit firma ile sözleşme yapıldığını ve üyelerimizden 320.000 TL’sini ve varsa bakiye borçları dahil 30 eylül 2021 tarihine kadar kooperatif hesabına yatırmalarını istemiştik. Ancak kura çekimi işleri, mevzuatı gereği uzamış süreç ancak tamamlanabilmiştir. Aşağıda süreç hakkında bilgi verilmiştir.
    Sabit fiyat garantisi için Müteahhide ön avans ödememiz gerekmektedir. Bu nedenle ödemelerini nakit olarak yapacak üyelerimizden ödemelerini dolar kuru ve piyasa fiyatlarında ki hareketlilik nedeniyle kura çekimini beklemeden yapmalarını rica ediyoruz.
    Kura çekim işlerinin başlatılabilmesi için, “Şerefiye komisyonu” kurulmuştur. SPK’ya kayıtlı değerlendirme şirketlerinden “Şerefiye Raporu” alınmıştır.
     Şerefiye komisyonu 29.09.2021 tarihinde 2. Toplantısını yapmıştır. Toplantı sonrası işyerlerine ait şerefiye tablosunu hazırlayarak, şerefiye farklarını belirlemiştir
    “Şerefiye Raporu” , şerefiye değerleri ve kura çekme yönetmeliği Noter’ e tasdik ettirilerek sizlere kura çekim tarihi ile iadeli taahhütlü olarak gönderilecektir.
      İadeli taahhütlü olarak bildirilecek tarihte noter huzurunda kura çekilişlerimizi yapabileceğiz. Çekilişler tek tek yapılacaktır. Çekiliş sonrası üyelerimiz isterlerse becaiş yapabileceklerdir. Becaiş sonrası her üyemizin işyeri kat irtifak tapusu şerefiye tablosundaki bedelleri ve varsa aidat borçlarını ödedikten sonra verilecektir. Kredi kullanacak üyelerimiz de kredi kullanacakları bankalarla irtibata geçerek kredi kullanmalarına müteakip kat irtifak tapularını alacaklardır.
30.09.2021