ekim 2019 bilgilendirme

Değerli Ortaklarımız;
Kooperatifimizin mevcut nakit parası ve Toplanan aidatlarla hazırlanan iş programımıza uygun olarak inşaat çalışmalarımız devam etmektedir.
İnşaatlarımızın hedeflediğimiz zamanda bitirilmesi için nakit akışımız sizlerin aidat ödemelerinize bağlıdır. Ödemelerini aksatan üyelerimize bu durumlar hatırlatılarak ödeme yapmaları temin edilmiştir.
Birkaç üyemiz ihraç aşamasına gelmiştir. Bu üyelerimize de durumları hatırlatılarak ödemelerini gerçekleştirmeleri istenmiştir. Aksi halde iç tüzüğümüz gereği ihraç işlemleri başlatılacaktır.
Kuzeydeki parselimizin 1/5000’ lik plan tadilatı imar komisyonunda uygun görülmüş imar tadilat harçları yatırılmıştır. Böylece kuzeydeki parselimizin 1/1000 imar plan tadilatlarına başlayarak imarını yakın zamanda düzeltmiş olacağız. Bu tadilatlarla imarımızda yaklaşık 1400 metre karelik bir artış olacaktır.
Halk bankası ve Vakıflar Bankası davalarımız İstanbul Avrupa ve Anadolu yakalarında devam edecektedir. Halk Bankası davası 3.kez bilirkişi incelemesine gönderilmiştir. Gelecek duruşmalar 11 ve 19 Aralık 2019 da yapılacaktır.
Agdaş tarafından inşaat alanımızın önünden doğal gaz hattı geçirilmiş, kooperatifimiz doğal gaz ihtiyacı da buradan karşılanacaktır.
Bugüne kadar, konteyner alımı, elektrik hattı ve panosu, nebati örtü hafriyatı, çevre çiti yapımı, hafriyat işleri, OSGB işleri, pis su ve temiz su bağlantısı, şantiye risk sigortası, kaba işler ve hazır beton alımı işleri ihale edilmiştir. Günlük değişen demir fiyatları nedeniyle en az 3 firmadan alınan anlık fiyatlarla oluşturulan tekliflerden Yönetim Kurulu kararı ile en düşük fiyattan demir alımları yapılmaktadır.
Eylül ayı sonu itibariyle, E-F bloklar hariç kazı ve dolgu işleri tamamlanmıştır. E ve F bloklar hariç grobeton dökümleri tamamlanmıştır. D1, D2 ve C1, C2 blokların radye temel betonları dökülmüştür.Kolon kalıpları gelmiş kolon döküm hazırlıkları yapılmaktadır.
Tüm beton dökümlerinde yapı denetim firması tarafından beton numuneleri alınmış, Gelen demirlerden numuneler alınarak çekme testleri yaptırılmıştır. Şu ana kadar sorunla karşılaşılmamıştır.
           Çok yakında yapacağımız bir temel atma töreniyle Sizleri aramızda görmekten, yaptığımız işleri göstermekten mutluluk duyacağız. Hava durumu ve misafir edeceğimiz protokole göre tören tarihi size bildirilecektir.
 
YÖNETİM KURULU