ocak 2019 bilgilendirme

Saygıdeğer Kooperatif Üyemiz,
Sizlerden aldığımız destek ve topladığımız aidatlar ile İnşaatlarımıza devam etmekteyiz.
Kasım 2019 bilgilendirme notumuzda bahsetmiş olduğumuz gibi 31.10.2019 itibariye Pruva Proje Yönetimi firması ile almış olduğumuz hizmeti (gördüğümüz aksaklıklar sebebi ile) durdurmuş , ve yolumuza (daha faydalı çözümler, ve düşük maliyetler üreten) EPAS Mühendislik firması ile devam etmekteyiz.
Yeni anlaşmış olduğumuz EPAS firmasının Projelerin tekrar üstünden geçmesi ve yeni yapılan Proje tadilatıyla birlikte İnşaatlarımızın Resmi Kullanım M2’leri (Asma Katlar ile ilgili ) artmıştır.
Şu an itibariylen dükkanlarımıza ait ( A,B,C,D,E,F,G, ve J blok ) temelleri , Bağımsız bölümlere ait ( H,I,K,L ve M blok ) temelleri, ve Sosyal Tesisimize ait ( F blok ) temeli atılarak bütün temel imalatımız tamamlanmıştır.
Sosyal tesisimize ait ( F blok ) bodrum katının İzolasyon işlemi özenle yapılmıştır.
Yeni projemizin bizlere olan başka bir katma değeri ise Çatımızın  çok farklı hesaplanarak daha kaliteli ve maliyet açısından daha düşük ve tüm detayları çözülmüş ( klima makine bağlantı, kablo yolları v.s.) bir tasarım ile yapılacak olmasıdır.
Kuzeydeki parselimize ait 1/5000’lik İmar Plan Tadilatlarının BüyükŞehir belediyesinden onaylandığını duyurmuştuk. Arifiye belediyesi 1/1000’lik plan tadilatları Encümenden geçerek Büyükşehire gelmiştir. Takipleri yapılmaktadır. Büyükşehir belediyesi onayından sonra 10.000m2 Sanayi İnşaat alanı olan toplamda 18.000m2’lik arazimiz kooperatif çıkarları doğrultusunda kullanılacak hale gelmiştir.
Halk Bankası ve Vakıflar Bankası duruşmaları devam etmektedir. Vakıflar bankası davası başlangıç aşamasında, Asıl Paranın bulunduğu Halk Bankası son duruşma Aralık ayında yapılmış olup Bilirkişi raporuna Halk bankası ve bizim itirazımızla 3. Defa Bilirkişiye 3 Ocak 2020’de mahkemece gönderilecektir. Gelecek duruşma Nisan Ayının ilk haftasında yapılacaktır. Ceza davası istinaf mahkemesinde devam etmektedir.
2019 yılı sonu itibariyle İnşaatlara başladığımız 6 ay süresince hiçbir aksama olmadan yolumuza devam etmiş, almış olduğumuz görevi tam anlamıyla yerine getirmeye çalışmış bulunmaktayız.
2020 yılında yapılacak Seçimli Genel Kurula kadar faaliyetlerimizi devam ettirip gelişmeleri ve İnşaatların Tamamen Bitirilmesi ile ilgili 2.Etap çalışmaları,  maliyetleri ve detaylarını sizlerle paylaşacak olup bunları Üyemizin menfaatlerini koruyarak en uygun şekilde çözmeye çalışacağız.
Aidat ödemeleri büyük miktarda Tahsilat anlamında çözülmüş olup, bu fırsat ile ödemelerini aksatan veya kısmi borcu olan üyelerimizin borçlarını en kısa zamanda ödemelerini rica ederiz.
İnanın bu Aidat tahsilatları hakkında daha fedakar,ve  sabırlı başka bir yönetim yoktur. Ama artık Yönetimin İnşaatların tamamlanması için  İdare edecek gücü kalmamıştır.  Arkadaş , ve  dostların birleşmesinden meydana gelen bu  kooperatif üyelerinin bundan sonra  Yönetimin alacağı kararlar hakkında gönül koymamasını  rica ederiz. Başka bir deyişle borcunu zamanında ödemeye çalışan ortaklarımızın haklarını savunmak için yapacağımız eylemler zaruri hale gelmiştir.
2020 yılında Seçimli Genel Kurulumuz yapılacaktır. Bu iş gönül işidir, yürek işidir.Bizler işimizin başındayız. Seçimli genel kurulda Yönetime direktifleriyle olduğu kadar, varlıkları ile katkı gösterecek bir grup oluşursa bu ortama renk ve heyacan katacaktır. Mühim olan Kooperatifimizin kazanması, ve kooperatifimizin geleceğidir.
Bu vesile ile Yeni Yılınızı Kutlar, Sağlık ve Esenlikler ile her şeyin gönlünüzce olmasını dileriz.
Saygılarımızla,         S.S. Atso Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi              Yönetim Kurulu